Ku každému nákupu vzorček zadarmo     Doprava zadarmo od 49 €      Doručenie za 1 až 3 pracovné dni

Jednoduché farbenie obočia

Vždy pripravení do akcie
Riedke obočie, svetlé chĺpky, medzery v oblúku obočia – existujú rôzne dôvody, prečo ráno siahame po púdri, farbe alebo géle na obočie. Jednou z metód, ktorá najviac šetrí čas, je farbenie obočia. Tónovať si obočie svojpomocne je dobrý nápad, ak máte prirodzene svetlé obočie, ak máte v obočí šedivé chĺpky alebo ak chcete farbu obočia zladiť s farbou vlasov. Prezradíme vám, čo potrebujete na to, aby ste si mohli obočie zafarbiť sami doma, a ako postupovať krok za krokom.

Zafarbite si obočie sami: Naše tipy

Zafarbené obočie vyzerá plnšie a dodá vašej tvári výraznejší tón. Profesionál vám vyberie odtieň, ktorý sa dokonale hodí k vašej pleti, a zaistí, aby konečný výsledok vyzeral prirodzene. Farbenie obočia si však môžete jednoducho urobiť aj sami. Poradíme vám, na čo si dať pozor.

Nájdite správny odtieň pre prirodzený vzhľad

Najprv si vyberte odtieň, ktorý vám sedí. Odtieň, ktorý je len o niekoľko tónov tmavší ako farba vašich vlasov, zaistí, že výsledok bude vyzerať obzvlášť prirodzene. Pokiaľ váhate medzi viacerými odtieňmi, zvoľte vždy ten svetlejší. Dôvod je prostý, svetlé obočie je možné kedykoľvek ľahko zafarbiť na tmavšie. Pokiaľ je pre vás výsledok príliš tmavý, je pomerne zložité obočie znovu zosvetliť – to ide iba odfarbením. To však chĺpky zbytočne oslabuje a výsledok obvykle vyzerá inak, než bolo pôvodne plánované. Pokiaľ je výsledok tmavší, než ste chceli, je najlepšie niekoľko týždňov počkať. Farba potom jednoducho sama vybledne.

Vhodné farby a produkty na tónovanie

V žiadnom prípade by ste si nemali farbiť obočie farbou, ktorá je určená na vlasy. Je to preto, že vlasy majú inú štruktúru ako chĺpky obočia. Farba na vlasy obsahuje viac amoniaku a ďalších chemických látok ako farba na obočie. Zložky vo farbe na vlasy môžu vašu pokožku dráždiť, spôsobiť jej začervenanie a svrbenie. Okrem toho je farba na vlasy viac nebezpečná pre oči, pokiaľ sa ich dotkne. Špeciálne farby na obočie a riasy sa vyrábajú v rôznych odtieňoch od svetlých po tmavé a tón sa mení aj v závislosti na tom, ako dlho ich necháte pôsobiť.

Urobte si alergický test

Pred prvým farbením obočia si urobte alergický test. Uistíte sa tak, že vaša pokožka farbu znáša a že nedochádza k alergickým reakciám. Ak si farbíte vlasy sami, možno už tento postup poznáte.

Test odporúčame najmä v prípade, že máte citlivú pokožku. Jednoducho naneste farbu na koniec jedného z obočia a počkajte. Akonáhle uplynie 48 hodín bez akéhokoľvek začervenania, môžete farbu bez obáv použiť.

Nákup farieb na obočie a riasy a príslušenstvo

Teraz už viete, na čo sa zamerať, keď si chcete obočie nafarbiť sami. Teraz už potrebujete len tie správne produkty. Poradíme vám, čo by nemalo chýbať na vašom nákupnom zozname.

Tonikum alebo bezolejový čistiaci prípravok na tvár

  • Hydratačný krém
  • Vazelína
  • Kefka na obočie
  • Šablóna
  • Farba na obočie a riasy
Vytvorte si ešte zaujímavejšie obočie

TRENDY VÝRAZNÉ OBOČIE

Mydlové obočie

Návod: Tónovanie obočia pre mužov a ženy krok za krokom

Máte všetko, čo potrebujete? Potom ste pripravení tvoriť – ukážeme vám krok za krokom, ako si ľahko a rýchlo nafarbiť obočie.

Krok 1: Očistite si obočie

Než začnete nanášať farbu, je dôležité očistiť si obočie tonikom bez oleja alebo odličovačom. Dôvod: pokiaľ budú chĺpky zbavené mastnoty a iných nečistôt, farbiaci prostriedok priľne všade a získate tak pekné rovnomerné zafarbenie. Chcete si obočie aj vytrhať?

Náš tip: Urobte to až potom, čo ho zafarbíte, inak sa farba usadí v otvorených póroch a zafarbí ich. Plnší výsledok dosiahnete vtedy, keď zafarbíte aj malé chĺpky.

Krok 2: Chráňte pokožku pred farbou

Okolo obočia naneste hustý krém alebo vazelínu. Olej v produkte ochráni vašu pokožku a vytvorí bariéru proti nevzhľadným škvrnám na pokožke. Navyše, ak urobíte chybu a pretiahnete, môžete farbu na obočie z mastného povrchu ľahko odstrániť.

Krok 3: Naneste na obočie farebný gél

Teraz naneste farbu pomocou kefky na obočie v smere rastu. Začnite od vonkajšej časti a postupujte dovnútra, aby ste farbu naniesli do strednej tretiny obočia ako poslednú. Dôvodom je, že tu sú chĺpky prirodzene najsvetlejšie. Pokiaľ túto oblasť nafarbíte ako prvú, bude mať farba viac času na pôsobenie, a preto bude vo výsledku tmavšia. Pri nanášaní farby dbajte na to, aby ste skutočne navlhčili všetky chĺpky a nepoužívali príliš veľa farby. Tým dosiahnete rovnomerný výsledok.

Náš tip: Pokiaľ použijete šablónu na obočie, môžete si byť istí, že farbu nanesiete presne tam, kam máte – výsledok bude obzvlášť precízny. Jednoducho priložte tenkú plastovú šablónu na obočie a naneste farbu v predpísanom tvare. Šablóny sa dodávajú v rôznych veľkostiach, takže si môžete vybrať tú, ktorá sa hodí pre vaše obočie.

Krok 4: Nechajte farbu pôsobiť

Pozrite sa na hodiny alebo si nastavte časovač, aby ste presne vedeli, ako dlho bude farba pôsobiť. Nezabudnite tiež obočie farbiť jedno po druhom, aby doba aplikácie bola u oboch rovnaká. Doba sa líši v závislosti od produktu a výsledku, ktorý chcete dosiahnuť. Spravidla však stačí päť až desať minút. Všeobecne platí, že čím dlhšie farbu necháte pôsobiť, tým tmavšie obočie bude. Ak máte svetlé obočie a chcete dosiahnuť prirodzený vzhľad, skráťte dobu pôsobenia.

Krok 5: Odstránenie farby z obočia

V poslednom kroku odstráňte produkt z obočia pomocou odličovacieho prípravku alebo vatového tampónu. Vaše čerstvo zafarbené chĺpky zostanú nedotknuté.

Zafarbené obočie: Ako dlho farba vydrží?

Zafarbené obočie vydrží v priemere asi štyri týždne. V závislosti od použitej farby a pigmentu každého človeka sa však táto doba môže líšiť. V priebehu času farba pomaly bledne, okrem toho jednotlivé chĺpky vypadávajú a neofarbené chĺpky dorastajú, čo u niektorých ľudí trvá dlhšie, u iných dochádza k dorastaniu rýchlejšie. Chcete, aby vaše obočie vyzeralo stále ako čerstvo nafarbené? Potom proces farbenia opakujte pravidelne každé dva až tri týždne.