Ako vlastne funguje korekcia farieb? Základná myšlienka tohto trendu líčenia je založená na teórii farieb. Farby, ktoré sú na farebnom kruhu oproti sebe, vyzerajú pre ľudské oko najprv ako ostrý kontrast. Keď ich však skombinujete, navzájom sa neutralizujú. Farebná korekcia je založená práve na tomto efekte. Preto je to aj veľmi obľúbená metóda mnohých profesionálnych vizážistov.
Prvý krok je rovnaký pri každom líčení: Pripravte tvár dôkladnou dennou starostlivosťou. Pred aplikáciou make-upu naneste produkty pre korekciu farieb, pretože tie sú základom vášho líčenia. Vyberte si správne doplnkové farby a dôkladne ich vmasírujte do pleti. Krémové textúry sa najlepšie nanášajú najprv pomocou aplikátora a potom sa zapracujú pomocou hubky. Ale použiť môžete aj prsty.
Na dosiahnutie čo najrovnomernejšieho a najprirodzenejšieho výsledku je dôležité používať správne odtiene. Zostavili sme zoznam správnych farieb pre pigmentové nedokonalosti, ktoré takto môžete efektne zamaskovať.
Zelený farebný korektor spôsobí, že malé pupienky, ako aj červené škvrny a dokonca aj začervenaná pokožka okolo nosa v okamihu zmiznú. Zelená je doplnkovou farbou k červenej a maskuje teda nežiaduce začervenanie. Tekutý zelený korektor alebo tuhší produkt v tyčinkovej forme je najlepšie nanášať selektívne. Použite štetec na korektor alebo prsty a potom naneste make-up. Mnohé zelené korektory sa dodávajú s integrovaným aplikátorom.
Broskyňová neutralizuje modré a fialové tiene na svetlej pleti. Na tmavé kruhy pod očami naneste tuhý alebo tekutý farebný korektor pomocou štetca alebo prsta. Zbohom, tmavé kruhy! Kľúčom k úspechu je prispôsobiť farbu korektora tónu vašej pleti. Čím tmavší je tón vašej pleti, tým tmavšia je farba korektora. Ak ste veľmi opálení, oranžová môže byť pre vás tá pravá na zakrytie tmavých kruhov pod očami.
Ak máte hnedastú alebo olivovú pleť, žltá farba zakryje modrinky. Môžete ju hojne naniesť aj na modrasté žilky na tvári – žltá ich pekne „vyzmizíkuje“. Tekutý žltý korektor naneste pomocou špongie a potom aplikujte make-up. Ak máte obzvlášť svetlý tón pleti, citrusová žltá je tou správnou voľbou. Čím tmavšia je vaša pleť, tým vyšší by mal byť obsah oranžovej farby v žltej.
Pre veľmi svetlú pleť je ružová tajnou zbraňou na tmavé miesta a modrasté podtóny. Naneste tekutý produkt pod oči pomocou zabudovaného aplikátora alebo hubky na make-up – a rozlúčte sa s tmavými kruhmi.
Stres môže spôsobiť, že vyzeráme unavene. Jemné fialové tóny, ako je levanduľová, neutralizujú bledé, žltkasté odtiene pleti. Fialový korektor tiež redukuje tmavé kruhy na stredných tónoch pleti. Tekutý produkt naneste na okraj tváre pomocou hubky na make-up. Fialovú korekčnú ceruzku môžete použiť aj na vykreslenie liniek na čele alebo na hrote nosa – kdekoľvek chcete vyzerať sviežejšie. Výsledok: Vaša pleť sa rozžiari zdravým leskom.
Aký je rozdiel medzi klasickým a farebným korektorom? Jednoduchý: Klasický korektor zakrýva menšie škvrny a farebné zmeny. Ak použijete svetlejší odtieň, môžete ho použiť aj ako rozjasňovač. Farebný korektor naopak neutralizuje obzvlášť výrazné zafarbenie, ktoré make-up a klasický korektor nezakryjú. Patrí sem napríklad aj rosacea, jazvy po akné, ale aj veľmi tmavé kruhy pod očami.